Design a site like this with WordPress.com
شروع کنید

چگونه با استفاده از VPN موقعیت مکانی خود را تغییر دهیم

Change IP & Location with VPN

دلایل زیادی وجود دارد که تغییر آدرس IP می تواند ایده خوبی باشد. IP شما چیزی است که موقعیت مکانی شما را هنگام استفاده از اینترنت نشان می دهد. برخی از مزایای خرید VPN و تغییر IP عبارتند از حفظ حریم خصوصی، ایمن سازی داده ها در وای فای عمومی، دور زدن محدودیت های فایروال ها و سانسور و غیره.

در این مقاله به نحوه تغییر IP و موقعیت مکانی خود با استفاده از VPN خواهیم پرداخت.

چگونه موقعیت مکانی خود را با VPN تغییر دهم

ساده ترین راه برای تغییر مکان خود این است که یک VPN را در گوشی و یا کامپیوتر خود نصب کنید و مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا باید یک اکانت VPN خریداری کنید
  2. برنامه مناسب برای سیستم عامل خود را دانلود و نصب کنید
  3. وارد برنامه شوید
  4. یک سرور را برای اتصال انتخاب کنید
  5. روی Connect کلیک کنید.

به همین سادگی! در موارد نادری که دستگاه شما از برنامه پشتیبانی نمی کند مانند دستگاه های قدیمی تر، می توانید آن را به صورت دستی روی سیستم عامل تنظیم کنید یا VPN را روی مودم تنظیم کنید.

چگونه VPN مکان شما را تغییر می دهد؟

هنگامی که از اینترنت استفاده می کنید، آدرس IP شما نشان می دهد که کدام کشور قرار دارید. با این حال، یک VPN ترافیک شما را از طریق یک سرور VPN در کشور دیگر منتقل می کند. به این ترتیب تمام سایت هایی که بازدید می کنید، تصور می کنند که  ترافیک شما از محل سرور می آید. هر کسی که ترافیک شما را زیر نظر داشته باشد، آدرس IP سرور و مکان آن را به جای مکان واقعی شما مشاهده خواهد کرد.

برخی از سرویس‌ها ممکن است از آدرس DNS یا داده‌های WebRTC شما برای دریافت داده‌های موقعیت مکانی شما استفاده کنند، اما یک VPN خوب از لو رفتن IP شما توسط این آسیب پذیری ها جلوگیری می کند.

چرا باید مکان آنلاین خود را تغییر دهم؟

دلایل زیادی برای تغییر آدرس IP واقعی شما وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

حفظ حریم خصوصی

آدرس IP شما به عنوان شناسه اینترنتی شما عمل می‌کند و به وب‌سایت‌ها و اشخاص ثالث اجازه می‌دهد تا شما و فعالیت‌های آنلایم شما را در هنگام وبگردی ردیابی کنند. استفاده از VPN می تواند آنها را از انجام این کار باز دارد.

دور زدن محدودیت ها

 بسیاری از کشورها و موسسات محدودیت های را از طریق فایروال اعمال می کنند تا از دسترسی آزادانه شما به اینترنت (مانند رسانه های اجتماعی) جلوگیری کنند. تغییر مکان و IP alh با استفاده از VPN به شما امکان می دهد این محدودیت ها را دور بزنید و با آزادی کامل در اینترنت فعالیت کنید.

چگونه مکان و آی پی VPN را پیدا کنیم؟

اگر می خواهید که مکان VPN خود را بررسی کنید تا بدانید که VPN شما همانطور که در گفته شده است کار می کند یا نه، یک راه آسان برای انجام این کار استفاده از ابزارها و سایت های تشخیص آدرس IP است.

اگر به یک VPN متصل هستید و IP شما هنوز مکان واقعی شما را نشان داده می شود، سرویس VPN شما ناامن است و به درستی کار نمی کند. بنابراین بهتر است که از یک VPN معتبر استفاده کنید.

آیا تغییر مکان با استفاده از VPN قانونی است؟

تقریبا در اکثر کشورها استفاده از VPN و تغییر مکان با استفاده از VPN کاملا قانونی است.

توجه داشته باشید که برخی از برنامه ها و خدمات – مانند Pokemon Go! – می تواند در مورد تغییر مکان خود از طریق ابزارهایی مثل VPN سختگیر باشد، بنابراین ممکن است استفاده از VPN همچنان بر خلاف شرایط و ضوابط آنها باشد.

بهتر است که قبل از خرید و استفاده از VPN شرایط و ضوابط اپلیکیشن ها و وب سایت های مورد نظر خود را بررسی کنید

با خرید VPN همیشه IP خود را مخفی نگه دارید

چه بخواهید از حریم خصوصی خود محافظت کنید یا فایروال های محدود کننده و محدودیت های جغرافیایی را دور بزنید، بهترین گزینه این است که آدرس IP واقعی و مکان خود را با استفاده از VPN تغییر دهید. VPN ابزاری با کاربری آسان، ایمن و مقرون به صرفه است که به شما کمک می کند مکان IP خود را به سادگی در عرض چند دقیقه تغییر دهید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: